1 Mayıs 2011 Pazar

İstanbul & pazar sabahı...Her pazar sabahı marketten ekmek alırken birde buğday alırım ve eve
dönerken parka uğrayıp 1 kg buğdayı iki dakkada nasıl bitiriyorum,
veya bitiriyorlar izleyin:))

9 yorum:

 1. Zilli de orda olmayı isterdi sanırım:)))

  Harikasınız Özden bey savrulan her tane size sağlık olarak dönsün inş. etrafımızdaki tüm hayvan dostları ihmal etmemeliyiz .sevgiler

  YanıtlaSil
 2. yüreğinize sağlık Özden beyyyy.ALLAH sizden razı olsun.bizde bir ara teraslı bir evde oturmuştuk,eşimde terasa buğday atardı o ğüvercinlere bayılırdık,sanki yem saatlerini bilirlerdide aynı saatte hepside orada birikiverirlerdi:))))

  YanıtlaSil
 3. ÖRGÜÇANTAM çok teşekkürler, bendende sevgiler ve saygılar..:)

  YanıtlaSil
 4. halime çok teşekkürler. Aynen dediğiniz gibi bunlarda özellikle sabahları parkta yoğunlaşırlar. Çünki sabahları bayat ekmek felan verende çok oluyopr o saatlerde birikmeye başlıyorlar..:))

  YanıtlaSil
 5. burada bütün evlerin balkonlarında kuş yuvası var..Galiba kırlangıç bunlar..
  ama vallahi, hiç abartısız her evin balkonunda..
  her kış giderler..yazın geri gelirler..
  çoğu komşum kızıyor bu kuş yuvalarına..çünkü balkonu çok kirletiyorlar..hatta bir çok komşum o yuvaları yıkıp söküyor oradan..
  ben hiç kızmıyorum..Tam yuvanın altına bir derin leğen koydum..Bütün kakaları orada toplanıyor..bazan bakıyorum, o leğende yumurta kabukları var..anlıyorum ki yavrular çıkmış..öyle hoşuma gidiyor ki..
  ama bazan yuvadan yavru düşüyor..hemen alıp yerine geri koyuyorum..
  çok da yaygaracılar..ciyak ciyak bağırıyorlar sürekli..
  ha, bazan da anneleri onları yedirirken gagasından düşürüyor galiba böcekleri..balkonda habire garip garip böcekler buluyorum..
  bir de, tam bir doğa ortamında yaşıyorum ben..yani şöyle bir yürüyüşe çıktığımda, caddenin ortasında bir kaplumbağa görüp, arabalar ezmesin diye alıp kenara koyabiliyorum.
  yeşillikler arasında gelincikler, papatyalar toplayabiliyorum..denizden, dereden balık tutup, bir yandan da o berrak suda yüzen kaplumbağaları izleyebiliyorum..
  yolumun üzerinde bir kirpi görebiliyorum..
  her yer ağaç,çiçek, dere,deniz..burada dünya mavi-yeşil..
  dünyanın oksijeni en bol ikinci yeri buralar (birincisi alp dağları)
  ben buralara, büyük şehirlerin karmaşasından kaçıp da geldim..ve geldiğime hiç de pişman olmadım..
  doğa güzel..doğanın parçası olan her şey güzel..
  ve bizler doğaya aitiz..
  doğayı ve her parçasını öyle seviyorum ki..
  o kuşları sevgiyle izledim..
  teşekkürler Özden dost..

  YanıtlaSil
 6. Mart itibariyle yemlemeyi kestik, her yıl olduğu gibi... Doğal yemlenme yeteneklerini kaybetmemeleri için böyle yapıyoruz... İstanbul'da doğa onlara pek fazla şey bahşetmiyor ne yazık ki, belki de bu koşullar için sürekli yemlenmeleri gerek... bizimkiler daha şanslı, rızklarını bulabiliyorlar neyse ki... soğuk kış günleri, özellikle karın yeryüzünü örttüğü günler hepimize görev düşüyor aslında... ama bu işe eli ve yüreği giden o kadar az ki...
  çoooook teşekkürler...

  YanıtlaSil
 7. Biliyorsunuz etkinliğimiz de sona yaklaştık. Yarın gönderim için son gün. Umarım herkes arkadaşına ulaşmıştır. Bu arada projelerimizi 5 Mayıs günü yayınlarsak hepimize sürpriz olur. Her hangi bir sorunla karşılaşırsanız lütfen benimle irtibata geçiniz.
  Teşekkür ederim..

  YanıtlaSil
 8. sayenizde o hayvanların hepsinn karnı tok.. (: hayvanları seven biri olarak sizinle gurur duydum bana ne oluo bılmıyorum ama öle (:

  YanıtlaSil
 9. İçinizde sizde aynı duyguyu taşıdığınızdandır :)
  hayvan,çocuk, doğa farketmez yeterki içimizde sevgi olsun..:)

  YanıtlaSil