3 Aralık 2012 Pazartesi

Minyatür tavla

*Minyatür tavlayı gördüğünüzde sanki basit bir şekilde yapılmış gibi bir yorum yapabilrisiniz. Şimdi tavlayı nasıl yaptığımı ve önemli detayları size aktarayım birde siz yapmayı deneyin bakalım ..:)))
Resimdeki gibi ana gövdelerini ahşaptan kesip hazırlıyoruz*


*En önemli detay tavlanın o uzun üçgen parçaları. Ben bunları tek tek kesip düzgünce çıkartıyorum.**Kestiğimiz parçaları karıştırmadan bir kenara koymamız lazım ve üçgenler kesildikten sonra resimdeki halini alır.**Kesilen o parça koyu renge boyanır ve kesip çıkarttığımız diğer açık renk parçalar tekrar tek tek kesilen yerlere yerleştirilip yapıştırılır.Dediğim gibi her kesilen parça aynı yerine takılırsa çok düzgün bir işcilik çıkar ortaya**Tüm parçalar yerleştirilince tavla tabanları hazırlanmış olur. Bu kesme detayım görüntü olarak mükemmel oluyor, Böyle küçük şekilde çizerek veya boyayarak bu detayı ortaya çıkartmamız baya zor olabilir.**Daha sonra kenarları yapıştırılır.**Tavla pullarınıda böcek spreylerinin ucundaki plastik borucuklardan hazırlıyorum.*


*Kastiğim minik plastik boru parçaçıklarını tavladaki yerlerine yapıştırıyoruz**Zarlarıda yerleştirdiğimizde tavlamız tamamlanmıştır..**Tavlalar için hazırladığım masalar ve sandalyeleride ortaya çıkartırsak güzel bir  görüntü ortaya çıkmış olur :))**


*
*


*

35 yorum:

 1. Gerçekten muhteşem olmuş, çok güzel bir uğraşı bence.
  Stopmotion alanında çok güzel kullanılabilir bu yaptıklarınız, gerçekten çok profesyonel, bence bir fotoğraf kamerası ve bir iki karekter ile o alanda da güzel denemelere ve projelere imza atabilirsiniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ediyorum. Haklısınız değişik projeler uygulanabilir ama inanın çok yoğunum. Tüm gün işte çalışıyorum sadece akşamları gec vakte kadarda minyatürlerimle uğraşıyorum.:))

   Sil
  2. Zaten yapım aşaması bile bir hayli vakit alıyordur ve gerçekten muhteşem ince ayrıntılarla çalışıyorsunuz, hayranlıkla izliyorum.
   Birşey daha sormak istiyorum, talep edildiği taktirde sipariş üzere de birşeyler yapıyor musunuz ve satıyor musunuz?

   Sil
 2. Muhteşem olmuş, böcek spreyinin ucundaki plastik haaa! Daha neler öğreneceğiz bakalım:)) emeklerinize sağlık...

  YanıtlaSil
 3. oooo Özden kardeş şahane olmuş bu .ellerine sağlık.
  bir süredir uğrayamadım , maşallah süper emekler serrgilenmiş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim.. Evet Hatice kardeş minyatür benim için tiryakilik oldu , artık yapmadam duramıyorum :))

   Sil
 4. Un tutorial fantástico, gracias :)

  YanıtlaSil
 5. Hey, so amazing nice game you made. Have connected me to your blog, but saw that you connect you to my blog about other crafts. I have a blog about miniatures and dollhouses and viewer. Feel free there. regards Anne
  http://ateljelillahjartat.blogspot.se/

  YanıtlaSil
 6. Wat een prachtig trik trak bord heb je gemaakt. Leuk dat je laat zien hoe je dat hebt gemaakt. Samen met de tafel en stoelen is het een hele mooie set.

  Groeten Xandra

  YanıtlaSil
 7. Şahane gerçekten. Özden bey, yaptığınız en ufak bir detaya bile basit gözüyle bakacak kişilerin el işleri ile uğraşmaktan uzak insanlar olduğunu düşünürüm. Zira hele de böyle minik detaylı oyalayıcı işlerle uğraşmış insanlar bilirler ne kadar emekli olduğunu.

  Saygılar..

  YanıtlaSil
 8. Sanat eseri. El emeği, göznuru. Sabır göstergesi. Harikasınız ne diyebilirim ki. Ellerinize, emeklerinize sağlık. Sevgiler,

  YanıtlaSil
 9. ellerinize emeğinize sağlık muhteşem yaptıklarınız

  YanıtlaSil
 10. Bundan benim de var. Hemde Özden Ceyhan imzalı :))Bana hediye ettiğiniz tavlaya hala 2 figür yapamadım. Bakalım ne zaman tamamlamak kısmet olacak .Daha öncede söylediğim gibi çok güzel olmuş. Ellerinize sağlık. Allah emeğinizi boşa çıkarmasın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evey Funda hanım :))) çok teşekkür ediyorum..

   Sil
 11. Welcome to my blog A fairytale come true. I am speechless what fine things you're doing. You are a true artist. All these books. I love books in 1-1 life and have not dared, tried to make them in 1-12. I've seen how you made some of a magazine. One day I will try. Very beautiful things you're doing.
  Hugs
  Wyrna

  YanıtlaSil
 12. bloğunuzu yeni keşfettim,eserleriniz bir harıka tek kelimeyle baaayılllldımmm:) sizi tebrık ve taktir ediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ediyorum, hoş geldiniz:)

   Sil
 13. Bir beşe var mısın üstadım )) Ellerine emeğne sağlık harikasın....
  Saygılarımla yakında projelerim hayata geçecek inşallah daha iyiceyim ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kısmet üstadım inşallah birgün karşılıklı atarız bir tavla:))
   İyileşme sinyalinizide alıdım, çok sevindim. İnşallah sizin eserlerinizin devamınıda görürüz hadi bakalım:))

   Sil
 14. Just amazing works! Regards, Maisa.

  YanıtlaSil